Cuma, Ağustos 15, 2003

bir de burda içki ucuz
çok ucuz.
burada caddeler genis anne
burada yollar uzun
burada binalar büyük anne
burada insanlar yaban
burada yagmur yagiyor agustos ortasinda sokaklara annneee
genis sokaklara
burada memleket uzak memleket bir damla yas gözünde annnnnnnneeaaaaa
ve taharet musluklari sicak bir rüya, bokunun bir kismi hep götünde
burada insanlar tembel
burada insanlar fakir
burada insanlar hirsiz anneeoo
burada fiyatlar ucuz annne
burada alisveris kebap
burada tutmuyor dacia'larin freni anneeeeeeeiiiiiii
burada her an bir ölüm her an bir dogum
dogum günüm 3 temmuz annnneeeeeeaaaaoooo
çok güsel notlarim var beniiiim
çok basarili bi insanim beeeeeenn
götüm çatladi o notlari alana kadar ama olsuuuuuun
simdi çok güseller onlarrr
heyhöthhödödööö
aa 7 gün mü olmus cok ayip valla hic de farketmedim o kadar oldugunu. ya bu arada ben bi anda simdi gecen yazi istedim bilimorum böle ev ev gezmek olimposa gidmek komün olmak istedim.
pirpirpirpir uçusur kelebekler
renk renk kanatlari dogayi süsleeeer
yani aranip bulunma konusunda hiçbir basari gösteremedigim yetmiyormus gibi günlük vizit sayim da 4e düsmüs ki bu beni derinden yaraliyor.

Cuma, Ağustos 08, 2003

ya ben dönem basari notlarimi gormek istiyorum ama artik son gunuunde yani nie bana bu aciyi cektiriyolar zaten sinirlerim bozuk ya gormek istiyorum ben bu donemde neler basarmisim basardiklarimin nota dokulmus hali nedir ne degildir, iki harfle ifade etmek istesek nasi ederis bunlari bilmek gormek ve hatta mümkünse özümsemek istiyorum ama gelim gorun ki olmuyor, benim karni tok sirti pek hocalarim aciklamiorlar notlari illa deadline'a birakiolar. O raporlari benden gunu gunune isterken iyidi degil mi sayin wasistanlar. yeter artik zaten sinirliyim istanbul mistanbul demicem kalkip gelicem, ama gelicem de nolucak ki, kim onlarin yere onbes beton çivisiyle çakilmis tahtlarini yerinden oynatabilir ki? hangi gafil -ay gafil degildi- hah çilgin çilgin, hangi çilgin onlara zincir vuracakmis, hangi münasebetsiz onlari cuma saat 5 olmadan örencilerin itiraz etmelerine minimum zaman kalmadan notlari ilan etmek zorunda birakacakmis sasarim.
allah onlari bildigi gibi yabsin.
yada nuran ablanin dedigi gibi: allah onlarin müstehakini versin.
ya olmuyoiste kimse aramiyo kimse bulmuyo beni bulunamiyorum rasgele arayisilarin bulunan güççüh pirensi olamiorum, boz bir atin salladigi hoyrat kuyrugun çarptigi sinek olamiorum, olim ama ya nie olamiorum?
yani o kadar azim dapip cepten nete girip netten bloga girip blogtan böle uurasa uurasa blog yazmisim, dirim kukusuna girip msg atimsim, yok yok yok.

Salı, Ağustos 05, 2003

bi de meger o sisko cocuk böle bi ünide öretim görevlisi dünyayi daha iyi ve güzel bi yer haline getirmek ve evrensellik için calisan bir bilim adamiymis. ama olsun.

peki beni sinirlendiren ne?
beni sinirlendiren hiç yoktan varolmus ve varoldugu o azicik hiçyoku'da katlederek tamamen suni bir dünya ve beyinleri ve paralariyla o dünyayi pompalayan sisko koltuklar yaratan, kendi beyinleriyle yetinmeyip kendini ayri ve özel kabul ederek soyutladigi dünyanin dört bir yanindan beyin ithal eden ve bu beyinleri sisko koltuklarla besleyen, onlara beyin tarlalari kuran, parayla herseyin satin alinabilecegini sanan ve bunda da haksiz cikmayan bir toplama pazarinin, içi çürük yumurta kokan, degersiz, snob, sisko koltuklarinin kendilerini bu basarinin -bunun bir basari olmadigini idda etmiyorum zaten- bir parçasi gibi görerek "küçük daglari amerika yaratti, ben de götümde kocaman bir pompayla amerika'da yasiorum param ve bokumla onu besliorum, demek ki küçük daglari ben de yarattim, yasasin amerika yasasin kablolu tv" felsefesiyle hareket etmeleri daha ötesi bununla, bunun merkezinde yasamalari.
ay yazdikca sinirlendim ama oh iyi oldu raatladim valla.
emperyalizm dedim de aklima geldi: geçen gün amerika'da sokaktaki bi takim sahislarla röportaj dapiolar iste bidibidi ülkesi NATO'ya giricek ne diosunus falan die soruolar -sanki sokaktaki amerikalinin çok sikindeymis ya da amerika-seklinde-dünya bazli fikirleriyle bu konuda çok süper yorumlar yapabilirmisçesine-, parantez içinde biras kopya vermis oldum ama neyse iste soruolar falan, 1948 kilo agiriligindaki bi yagiz amerikan delikanlisi da su sekilde ceap verior: yani simdi aaaamm -ilgi toplamaya çalisiyo ama aslinda bu beyninin yavasliginin kabizlikta maddelesmis hali- yani iyi bisi tabi bu onlar açisindan -saniyorsun ki o ülkeyle ilgili güsel bisiler sölicek 'gelisirler kalkinirlar bidibidi'- çünkü yani biliyorsunuz ki amerika dünnanin en güçlü ve en büyük ülkesi yani bigibigibi" bundan sonasi çok önemli degil. Yazida etkisi farkedilmeyen bu cümleyi gerizekali öyle bir kendine güven öyle bir kabullenmislik ve öyle bir "buzatenbütünkitaplarinilksayfasindayaziyorbendemercimekbeynimlebunusorgulamadankabullendimamaaslindabunormalçünkübengerizekaliyim" havasiyla söylüyor ki kafasina bir orangutan geçirmemek iºten deil.
sanirim bu cümleyi bu kadar sinir bozucu yapan bir baska sey de onun kismen dogru olmasi, ama dogru olup olmamasi da önemli degil zaten beni sinirlendiren de bu degil.
ben de amerikanyalilarin faydalandiklari kampanyalardan faydalanmak istiyorum ben de 49 sente dvd almak bi laptopda 200 dolar kar etmek 30 pizza yiyip 1 pizza parasi ödemek istiyorum. bunlari yabmak için illa emperyalistmi olmak gerekior yahu?
siteye geliyorsunuz, girip girip çikiyorsunuz, birseyler görmeyi yeni bir yazilar böle bir renk bi sekiller görmeyi bekliyorsunuz, belirli beklentiler içerisindesiniz, BEN DE ÖYLEYİM KARDESİM BEN DE BEKLENTİLER İÇERİSİNDEYİM,
geçen gün siteadd yabib sayfami search enginelerin hizmetine açtim, ki bugun bi hafiza aratan bi amnesia aratan gelsin görsün okusun kendini yalniz hissetmesin, ama nolduysa olmuyor, ya kimse bisi aratip gelmiyor yada ben göremiyorum, NEDEN ARATMİYORSUNUS KARDESİM NİYE Bİ ALLAHİN KULU DA KALKİP YAHO MOHO GOGIL MOGIL YAZIP DA HAFIZA KAYBI ARATMIYOR NIYE KIMSE MERAK ETMIYOR HA? NIYE DIYORUM? EGER ARATIYORSA BEN NIYE GOREMIYORUM HA? NIYE GOREMIYORUM DIYORUM?
yani bunlari soylemek biras yazip rahatlamak istiyordum sanirim oldu.