Salı, Kasım 27, 2007

kabuklu üstü kedi

Bu da yengeç üstü aslan nasıl olur? sorunsunun cevabı. eh fena değil.

YENGEÇ GÜNEŞ � ASLAN YÜKSELEN BURÇ


Güneş doğduktan hemen sonra, saat 6 ile 8 arasında meydana gelen bu doğum, kişiliğe derin bir duygusallık, insan sevgisi, kuvvetli sezgiler gibi özelliklerin eklenmesinde önemli role sahiptir. Yengeç-Aslan için uyku bedensel ve ruhsal sağlığın en önemli gereksinimidir.

Yükselen Burcu Aslan olan Yengeç in diğer insanlara karşı çok korumacı ve iyiliksever bir tarzı vardır. Bireyselliğini işbirlikçi bir tavırla kamufle etmeyi çok iyi becerir. Yengeç-Aslan ın yaşamında arkadaşlıklar ve sosyal yaşam oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çok şey paylaşabildiği, gerçek dostları bir yaşam güvencesi olarak görür. Aşk ve çocuklar Yükselen Aslan ın hayatının temelini oluşturur. Yüzde yüz sadakat ilişkideki en önemli beklentisidir. Meslek yaşamında demokratik bir yönetici olmaya özen gösterir. Toleransı, yaratıcılığı ve sezgilerinin gücü çok çabuk yükselmesine neden olur.

yüksek yüksek tepelere

böyle de yükselen bir burcum varmış. ayağınızı denk alın:

YÜKSELEN BURÇ ASLAN


Ufukta yükselen Aslan burcu, bonkörlük, sıcakkanlılık ve güç gibi özelliklerin kişiliğe ve davranış biçimine hakim olmasına neden olur. Kraliyet burcu olan Aslan, ufuktayken, bireyin davranışlarına asalet ve kontrollü olabilme yeteneği katar. Yükselen burcu Aslan olanlar, her şey yolunda giderken, açık olmayı seven, aktif ve etrafına ışık saçan bir kişilik sergilerler. Dışadönüklük, kendinden emin davranışlar, koruyuculuk, Yükselen Aslan'ın aranılan, sevilen ve saygı duyulan bir insan olmasında rol oynayan en önde gelen özellikleridir.

Güç ve idare etme tutkusu, Yükselen Aslan'ın hiç gerek yokken bile, dominant bir kişilik sergilemesinde etkendir. Kendini aşmak isteği, saygı ve itibar görmek arzusu ve kendi yapabilirliklerinden tekrar tekrar emin olmak tutkusu, bu tür davranışların ortaya çıkmasında önemli bir role sahiptir.

Yükselen Aslan yoğun bir özgüvene sahip olmasına rağmen, kolayca negatif bir ruh hali içine de girebilir. Kendisinin her zaman en iyiye ve güzele layık olduğunu düşünen Yükselen Aslan insanları, umutsuz ve çaresiz kalmaktan nefret ederek, kendi içlerine kapanmayı tercih ederler.

Güneş tarafından yönetilen Yükselen Aslan burcu, etrafındaki insanların hayatına vazgeçilmez bir enerji kaynağı olarak nüfuz etmeyi sever. Ateş elementinden olan Aslan, sıcak ve samimi, sevgiye düşkün bir yapıdadır. Sadakat ve vefa en önemli pozitif özellikleri arasındadır. Zaman zaman abartmaya, aşırı uçlarda dolaşmaya ve blöf de yapmaya eğilimli olması söz konusudur.

Kendisi için yapılan hiç bir şeyi gözardı etmeyen Yükselen Aslan insanı, gururunu korumak adına, zayıflıklarını saklamayı tercih eder. Yapılan iyiliklerin karşılığını fazlasıyla vermeyi, kendisi için temel bir gereksinim olarak kabul eder. Babalık duygusu ile de özdeşleştirilen Aslan burcu, ufukta yükseldiği zaman, yaratıcılık, sanata karşı yetenek gibi çok olumlu özelliklerin de kişilikte görülmesine nedendir. Yükselen Aslan insanları, dikkat çekici şekilde giyinmeyi ve farkedilmeyi isterler.

Pazartesi, Kasım 26, 2007

anahtar kelimeler: kim bulmuştur speyşıl edişın

iyi gümlemeler sayın seyirciler,
bir anahtar kelileler ve dimleler programımızla daha karşınızdayız. son zamanlarda büyük bir artış gösteren kim bulmuştur furyasına bir katkı ve son vermek amacıyla bugünkü progamımızı tamamiyle kim bulmuştur bazlı aramalara adıyoruz. afiyet olsun.

iskenderundan bir izleyicimiz 'kim bulmuş?' şeklinde bir arama yapmış. neyi kimin bulduğunu belirtmediği için kendisine yardımcı olamıyoruz.

son model yaşam biçimi

bu 2007 model yaşama biçimi
yaratıcılığımızı çok büyük oranda öldürüyor diye düşünüyorum
bir yandan kendini ifade edebileceğin ortamlar ve bunun için kullanabileceğin gereçler artarken
aslında bunlardan hiçbirini tam anlamıyla kullanamaz hale geliyorsun
haftaiçi çalışma haftasonu gezme odaklı bir döngüde
şanslıysan biraz kendini ifade edebileceğin bir işte çalışıp monotonlukla ruhunu köreltirken
bunun dışında kalan zamanlarda da aşırı içki tüketimi ve üretkenlikten uzak konuşma ve eylemler üzerinden kendini rahatlatıyorsun

bıkbık

bıkmak bıktırıcı
ve oldukça da surat astırıcı birşeydir
bıkbıklamak kelimesi ile aynı köke sahip olup
bıkmış insanların bıkbıkladığı da görülmemiş şey değildir
ama insan yeterince bıkmışsa eğer
o kadar bıkkın ve bitkin olacaktır ki
bıkbıklamak için gerekli potansiyel enerjiyi hissedemeyecektir
işbu insanların
çevresindekilerin bıkbıklarına da son derece kayıtsız kaldıkları sıklıkla rastlanan bir durumdur
ancak bıkkınlık buhranı içerisinde bulunan kişi
isterse bu ruh halini kendi lehine kullanabilir
bıkkınlık hali mutlak bir dip noktasına erişmişse eğer
kişinin bu bıkkınlıktan daha bıkkın bir seviyeye inemeyeceği aşikardır
işbu durumda kişi
bu bıkkınlık seviyesini bir nevi zıplama tahtası olarak kullanarak
kendisine bıkkınlık veren kişi, kurum ve kuruluşları
bir kalemde silip atabilme
üzerine basıp tepinebilme
ve/veya kendilerini kendi bıkbıkları ile başbaşa bırakarak
yeni ve keşfedilmemiş mecralara yelken açabilme gücünü içinde bulabilir
bu yöntemin başka bir faydası ise şu şekilde ifade edilir:
kişinin bu bıkkınlık seviyesine erişmiş olmasının sebebi büyük bir ihtimalle kendisini rahatsız eden -ki bu bıkbıklamak vs. şekillerde tezahür edebilir- kişi kurum ve kuruluşlara uzun süreler boyunca ses çıkarmamış olmasıdır
eğer kişi
az önce bahsettiğimiz gibi bir sıçrama/değişim/içsel enerji patlaması yaşar ise
kendisine bıkkınlık veren bu etkenler de
kişinin bu -tabiri caizse- ööeeeeeeeeehh hareketi karşısında şaşkına dönebilir
ve o kişiyi kaybetmemek uğruna, bıkkınlık verici sözlerini ve davranışlarını değiştirebilir

special thanks to oxymoron

Cuma, Kasım 23, 2007

aynayna

ayna'yı severdim. anadolu rock mı, pop mu, atmosferik y.rak metal mi belli olmayan otistik duruşları, her daim güneş gözlüklü -hapisanede kitap okurken bile- gizemli olmaya çalışan o yapmacık havaları, kendi başına yemek yemeyi başarabilen 6 yaşında bir çocuğun sıradan bir bilgisayarla kotarabileceği ezik altyapıları ve sıradan sözleri -yeniden de sevebiliriz, akdeniz- ile her zaman beni benden alan bir grup olmuştur kendileri. esas hayrete şayan olan ise böyle bir yapı ile nasıl kitleleri peşinden sürükleyebildikleridir. bu insanların kafasındaki nasıl bir switchdir ki böylesine doğuştan off gelmektedir? aklı başında bir insan evladı nasıl hatice'yi, haluk levent'i ne bileyim küçük onur'u beğenebilmektedir? yaşam beğeniyi şekillendirir fikrini de katsam da bu denkleme, bir sonuca ulaşamadım. gurbette yorgun düştüm. hasret tüketti. bittim. ceylan.

Pazar, Kasım 18, 2007

bismil ep.2

dizi maratonum son sürat devam ediyor. bu ikinci maraton biraz dabıl dragon formatında oldu. dün sabah dexter x2 şeklinde başlayan seyir bugün heroes x2 ve house x2 olarak devam ediyor. gözlerim elverirse bu seyir scrubs x2 weeds x2 battlestar x2 without a trace x2 ve earl x4 olarak devam edebilir. çoğu zaman dayanamasam da biriktirip izlemeyi seviyorum aslında. yakında halen takip etmekte olduğum dizilerin durumları hakkında birşeyler yazmayı planlıyorum. 

Pazartesi, Kasım 12, 2007

bismil

saat 20:12. dizi maratonuna başlıyorum.
21:03. battlestar galactica s01 e04: 
eskimiş ekipman, çaylaklar, starbuck gerçeği, adama'nın gazabı, atmosferden düşerken
22:07. battlestar galactica s01 e05:
cafeye ziyaret, o2, baba ve oğlu, soluk borusu, koli bandı, içimdeki düşman
23:43. battlestar galactica s01 e06:
su tankında seks, labirentteki fare, cadı avı, birşey konuşmamız lazım
00:35. battlestar galactica s01 e07:
herkesin gördüğü, şey değil hayvan, hain doktor, tanrının istediği
01:58. battlestar galactica s01 e08:
insan leoben, aşkın gözü kördür, zorla güzellik olmaz, kaptan ne iş?
02:57. battlestar galactica s01 e09:
casus sevgili, adama bir nedir?, kaltak karı, zapçı saylon, ulan baltar