Salı, Eylül 29, 2009

ayemef tatili

güzel bir omurgasızlık örneği. bana göre hava hoş tabi, ama okul bu durumu kendisine nasıl yediriyor anlamıyorum doğrusu. yok il emniyet müdürlüğü öneride bulunmuş da, onlar da bu öneriyi değerlendirmişler. hıhı, tabi canım.
ayrıca toplantı yapılacak yerin etrafını 1 km. çapa kadar demir bariyerlerle çevirdikten sonra polise neden ihtiyaç duyuluyor ki? köktenci polis teşkilatına bu önemli sınavda başarılar diliyorum.


"İ.T.Ü.MİMARLIK FAKÜLTESİ LİSANS OGRENCİLERİ, YUKSEK LİSANS VE DOKTORA OGRENCİLERİNİN DİKKATİNE,

06-07.Ekim.2009 tarihleri arasında Harbiye Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan ve üye 185 ülkeyi temsil eden Devlet Başkanı, Başbakan, Bakan ve Merkez Bankası Başkanı düzeyinde resmi yetkililerin katılacağı Dünya Bankası İMF 2009 Yılı toplantısı büyük organizasyonu nedeniyle; İstanbul Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü'nün talebi üzerine, 06-07.Ekim.2009 tarihleri arasında İ.T.Ü.Taşkışla Kümpüsü'nde öğretime ara verilmesi hususunun uygun olduğuna, Fakülte Yönetim Kurulu'nun 22.Temmuz.2009/31 sayılı ve Üniversite Yönetim Kurulu'nun 6.8.2009/830 sayılı toplantılarında, karar verilmiş olup, dersleri olan Öğretim Üyelerinin, kendi yapacakları değerlendirme sonucunda belirleyecekleri gün ve saatte, İ.T.Ü.Mimarlık Fakültesi'nde veya İ.T.Ü.'nün diğer kampüslerinde derslerini telafi edebileceklerdir. Konuya ilişkin Fakülte Yönetim Kurulu kararı aşağıya çıkarılmıştır."

yaptım diye bağırır

karmaşık duygular içerisindeyim. önce deli gibi güldüm. sonra kıza acıdım, sonra annesi olduğunu düşündüğüm şahsa kızdım, sonra dedim amaan çok da fifi, ve gülmeye devam ettim. ama kıza yazık valla.

Cuma, Eylül 25, 2009

saksısaksısaksı

Design Night tasarımı çoklu saksı. Her eve lazım.

ameleliğin evrimi


aşağıda takip edilen blog'larda (9gag.com) var ama buraya da koymadan edemedim.

kaçak yapılaşmaay başında yapılan lego ev kimse satın almayınca yıkılmak durumunda kalmış. geçtiğimiz hafta gizlice eve yerleşen A.B. (44) ve ailesi yıkım ekiplerini protesto için çatıya çıkarak bionicle'larını yakmışlar. o sırada yıkım için gelen lego construction set'in iş makinaları alev alınca gerçek bir yıkım ekibi çağırılmış. 3.3 milyon lego parçasını şimdiden toplamaya başlayan A.B. "ne var ki, bişiy olmaz ki, yine yaparım, 3 tane ev çıkarırım ben bu kadar lego'dan" şeklinde konuşmuş.

Perşembe, Eylül 24, 2009

dizzi

-iyi günler sayın seyirciler. uzun bir aradan sonra yeniden birlikteyiz. programımızın ilk ve tek konuğu olan zolkan vızılöz yanımızda. hoşgeldiniz sayın vızılöz.

-aşk-ı memnun.

-efendim?

-aşkı memur.

-anlayamadım.

-haldun.

-görüşmeyeli hiç değişmemişsiniz sayın vızılöz.

-melekler korusu

-hı hı. neyse ben sizi serbest çağrışımlarınızla baş başa bırakıyorum. söyleyin rahatlayın.

- elekler korusun. yelekler korusun. denekler korusun. melekler konusu. melekler konuşun. benekler konuşur.

- evet efendim. programımıza katıldığınız için teşekkür ediyor, ileriki programlarda görüşmek üzere diyorum.

- sen ele bi geeel, dudaklar sana gelir.

- terbiyesiz olduğunuz kadar ahlaksızsınız da.

- yarpak dökümü.

yunuslarla dalmak


yunusların soyu tükendiğinde bu araçları kullanırız artık. yaklaşık 40 bin dolarlık bu aletle yunuslar gibin dalıp çıkmak, atlamak hoplamak mümkün imiş. tez zamanda istanbul büyükşehir belediyesine 20 tane alına, haliç ve boğaz'da dalış turlarına başlana. hem de hiç ıslanmadan.

Çarşamba, Eylül 23, 2009

çöken doğunun malları bunlar

biz doğu alman tasarımını sade ve gösterişsiz bilirdik.


ddr19
Originally uploaded by brucesflickr

tequila!

hollanda'daki doğu almanya tasarımı sergisinden. aslında likör ikram etmek için ama sadece bunun için kullanılacak diye bir kural yok tabi ki. bu arada son zamanlarda düğünlerde birincisi içimi hafif kendisi ağır buzlu teklerin moda olduğunu ikincisi bunların üzerinde bardakların konduğu girintileri olan fırın küreği gibi bir metrelik tepsilerde servis edildiğini görüyorum. gayet pratik. teklerin dans ederken ayağınıza kadar gelmesi de cabası


ddr47
Originally uploaded by brucesflickr

Cumartesi, Eylül 19, 2009

flok blüt

advantage kart reklamında flüt çalarken her vuruşta kafayı öne doğru sallayıp kaşını kaldıran çocuk. sen beni güldürdün allah da seni güldürsün.

lego edevatları

lego ile digital blue firmasının işbirliği ile şu şekil lego gereçleri üretilmiş. orjinal lego bloklardan yapılmış. ben en çok fotoğraf makinasını sevdim. abs hem deli gibi sağlam olur, çizilmez, kırılmaz, mis gibi. sonbahar 2009'da piyasada olacakmış.

http://digiblue.com/products/lego/

Cuma, Eylül 18, 2009

eğtim nedir?

atan alır


süper ütopik ama yine de hoş. duvarlar yani tribünler açılıp kapanıyor(muş). o iş biraz yaş sanki. dış yüzeyler de çim kaplı. böcek falan yapar hep. bi de top denize kaçar hep o kaleden ya. ben almam söyleyeyim.

nbbj.com

Perşembe, Eylül 17, 2009

onelisa

şampiyone

şu anda oynanmakta olan fransa ispanya maçında pau gasol 24 sayı 7 ribaunt ve 1 asistle çıldırmış durumda. bütün maçları kazanmanın çok bir olayı yokmuş demek ki. yarın yunanistan'ı yenersek, yarı finalde ispanya finalde de slovenya olacak gibi duruyor. şampiyon olur muyuz?

dokanmatik ekran

belki sonradan geliştirilen bir yetenektir bilemiyorum ama ben iphone ekranında yazı yazmakta zorlanıyorum. başka insanlar da benzer bir sorun yaşıyor olacak ki böyle bir alet geliştirilmiş. telefonun üzerine takaraktan klavye modunda yazı yazmayı sağlıyor.

maşırda kalite

mis pigi


öyle bir estetik olmak ki şaftın kayması.

bi durum mu vardı?

bütün kedilerde oluyor mu bilmiyorum ama erkek kedilerde kısırlaştırma sonrası bir homoseksüellik eğilimi oluyor sanırım.

mohini

eski maya uptown çocuklar için bir alışveriş ve eğlence merkezi haline geldi. girişte sağ taraftaki cephe tamamen resimde görülen bu silindirik bölmelerden oluşuyor. içine girip oturuyor ve dilediğiniz kadar super mario cart oynayabiliyorsunuz. ne yalan söyleyeyim arada ben de işten kaçıp oynuyorum. pek keyifli.

Pazar, Eylül 13, 2009

sanal ortam


hayatta tasarlanmaması gereken wii kontrol cihazları yarışmasında üçüncü sırayı almış tasarım. niye üç onu anlamadım yalnız.

Cumartesi, Eylül 12, 2009

Cuma, Eylül 11, 2009

yahya kemal mehmet

beşiktaş'ta barbaros bulvarı boyunca sol tarafta uzanan büyük ve güzel bir park vardır. yahya kemal beyatlı parkı. yıldız'daki girişinde ağaçların altında beyatlı'nın bir bankta elini şakağına dayamış halde oturduğu pek hoş da bir heykeli bulunur.

bundan birkaç ay önce parkta neden olduğunu anlamadığım bir şekilde yenileme çalışmaları başlatıldı. bütün park kazıldı, taşlar yerinden söküldü, onların yerine rulo çimler ve eskisinden az farklı taşlar döşendi. son 2 senede istanbul'u işgal eden, neredeyse sadece çocukların ve türbanlı teyzelerin kullandığı, telemarketing reklamlarından fırlamış, estetik faciası abidik jimnastik aletleri yerleştirildi bir köşeye de. en beteri de doğaları itibariyle zaten yeşil olan ağaçlar kocaman yeşil halojen ışıklarla aydınlatıldı. geceleri bu parkta gezerseniz belki siz de küçük, şirin marslılarla karşılaşabilirsiniz.

yine de, bütün bunları bir kenara koyuyorum. fantastik boyutlara varmış olsa da, artık klasikleşmiş olan belediye zevksizliği ve gereksiz tadilat mantığı beni çok fazla şaşırtmıyor. benim, bu parkın yeni düzenlemesini planlayan ve bunu onaylayan arkadaşlara tek bir sorum var:

adı yahya kemal beyatlı parkı olan ve içerisinde de parka adını veren kişinin bir heykeli olan bir parkın orta yerine neden kırmızı mermer üzerine altın görünümlü heyüla gibi bir fatih sultan mehmet heykeli dikme ihtiyacı duydunuz?

lego lego


bugünden itibaren pazartesi akşamına kadar her gün 10-7 arası istinye park'ta olacağım. nxt öğrenmek isteyen 7 yaş üzeri herkes gelebilir. ben de 4 gün alışveriş merkezine durarak sinüslerimi fezaya yollamayı düşünüyorum.

Perşembe, Eylül 10, 2009

james reynolds: far foodsbesin maddelerinin ithal edildikleri yerleri, oradan gelene kadar kat ettikleri yolu ve bu sırada açığa çıkan karbondioksit miktarını ambalaj tasarımına uygulayan bir çalışma.

james reynolds: far foods

Shared via AddThis

bu açacak bu kapağı açacakişten sonra bira keyfi

milli tarih

tarihten kısa ve çarpıcı notlar düşen "milli tarih" blogu sağdaki severek izlediklerim kısmına eklendi. ısrarla takip ediniz.

darth ve mat

lego star wars satranç seti. biraz kafa karıştırıcı olabilir oynarken sanki. bol bol pratik yapmak lazım