Cuma, Aralık 31, 2010

dinleyelim öğrenelim: geçen sene v.3


1Loved track
30
2Loved track
27
3Loved track
25
3Loved track
25
5Loved track
21
5Loved track
21
5Loved track
21
8Loved track
20
9Loved track
19
9Loved track
19
bir de böyle şeyler olmuş.

dinleyelim öğrenelim: geçen sene v.2

geçen sene neler dönmüş serhat:


I'm into indie, rock, classical, alternative and electronic, including:
Frédéric Chopin, Arcade Fire, Archive, Bodi Bill, Radiohead, Tülay German, Beck, Calexico, Özdemir Erdoğan, Tom Waits, Barış Manço, Orhan Gencebay, Herman Düne, Eagles of Death Metal, Kaizers Orchestra, Menomena, Modest Mouse, Get Well Soon, The Beatles, Replikas, Mugison, Xploding Plastix, Citizen Cope, Johannes Brahms, Erkin Koray, Gomez, Mando Diao, Oh No, Blonde Redhead, t.p.a.o. batman ork., Zeki Müren, Johann Sebastian Bach, Gustavo Santaolalla, Moğollar, Elbow, Sezen Aksu, Devendra Banhart, Thanasis Papakonstantinou, Jeff Buckley, The Streets, Arvo Pärt, Flight of the Conchords, Kasabian, Adem, Micachu, Cahit Oben, The Dears, Taraf de Haïdouks, Yo La Tengo, Athena.

Check out my music taste: http://www.last.fm/user/alan_strang

Perşembe, Aralık 30, 2010

burası tophane


sen kimsin, neden böyle giyindin ve orada ne yapıyorsun?

yakından eğitim


sınıflarımız yüksek teknoloji ürünü gereçlerle donatılmıştır. ama uzaktan komando vermiyoruz.

beni seveni ben de severim

petting pet from avsar gurpinar on Vimeo.

insan seven kedi.

uzaylı köpek.


sabancı'nın kimyasal soluyan köpekleri bir noktada radyoaktif ışıma yapmaya başladılar

kabine

şampiyon kedi.

veri krismıs

avlanmak kelimesinin yerine hayvan öldürmek kullanılsın.

Cumartesi, Aralık 04, 2010

dinleyelim öğrenelim: geçen sene

2010 albümleri yerine son 1 sene içerisinde çıkmış albüller desek daha doğru olacak sanırım. 2009 çıkışlılar var arada zira.MGMT - Congratulations
Kimse bana MGMT demesin.
1 / 10
OneRepublic - Waking Up
Formül belli, hadi indie yapalım. Küçümsemek için söylemiyorum ama bugün 3-5 kişi el ele gönül gönüle versek bunun gibi 10 albüm yaparız abi. Şimdi düşündüm de küçümsemek için söylüyorum lan. Hodri meydan.
2 / 10Kings of Leon - Come Around Sundown
Hiçbir ilginç yanını göremedim (duyamadım). Aşırı tekdüze bir albüm. Genesis 20 sene önce bundan iyiydi. Favori şarkım yok. 
3 / 10


Local Natives - Gorilla Manor
Dertlere vur bir zımba, tumba da tumba tumba. Indie band'in bini bir para. Annual'ın yandan yemişi gibi. Çıkış albümleri olduğu için fazla yüklenmiyoruz gençlere. World News, Camera Talk fena değil.
5 / 10


Yeasayer - Odd Blood
Seveni çok ama bana gelmiyor bir türlü. Sevemedim Karagöz'üm. İlk şarkıdan (The Children) sonra tutunamadım albüme. Ha Rome'da bir geri gelir gibi oldu, ama sonra yine ı ıh.
5 / 10

Editors - In This Light and On This Evening
Editors ile ilgili karmaşık hisler içerisindeyim. Farklı bir şeyler yaptıklarını hisseder gibiyim ama sanki bunu daha ileri taşıyamıyor ya da geliştiremiyorlar. Sonuçta bir heyecanla edinip dinlemeye başladım albümü. İlk şarkıda da oh bebek dedim, ama sonrası hüsran oldu. Bu tür müzikte She Wants Revenge'i daha başarılı buluyorum açıkçası, hoş onlar da iki albümden sonra sıkmaya başladı. Bir tek bana mı fazla eklektik geliyor bilmiyorum. Albümden üç tane başarılı şarkı söyle deseniz anca söylerim: In This Light and On This Evening, Eat Raw Meat = Blood Drool ve For The Money.
6 / 10Foals - Total Life Forever
Farkını baştan hissettiriyor. Çok enerjik bir ilk yarıdan sonra kararmaya, daralmaya başlıyor. Şahsen ilk yarısını daha çok sevdim. Daha baya yeni, gelecek vadediyor. Favori şarkılarım Blue Blood, Miami, Total Life Forever. 
7 / 10

Deftones - Diamond Eyes
Dinlemeyeli çok değişmiş Deftones -kaç sene oldu kimbilir-, ama hala bomba gibiler bence. Yine sonlara doğru bir düşüş var albümde. Diamond Eyes, Royal, You've Seen The Butcher, Prince gayet gözel. 
7 / 10

The Black Keys - Brothers
İlk defa dinledim. Modern blues gibin, White Stripes gibin bişey. Kötü bir albüm değil ama öyle insanı içine alı alı da vermiyor açıkçası. Diye düşünüyor insan başta, ama alışılanın tersine sonradan toparlıyor Brothers. Everlasting Light gözel, Too Afraid to Love You da hoş bir balad olmuş, nostalcik. Ten Cent Pistol ve Sinister Kid de iyi.
8 / 10

to be konfiçyus.