Cumartesi, Mayıs 21, 2011

oto-sansar

şu kelimelerin de yasaklanmasını talep ediyorum:
almak, vermek, açmak, abanmak, dayamak, değdirmek, sokmak, çıkarmak, oymak, koymak, kaymak, tutmak, sıkmak, kalkmak, gitmek, (erken/birlikte) gelmek, azmak, çıldırmak, erimek, bitmek, delirmek, ıslanmak, yanmak, yalamak, yemek, yutmak, yarmak, çekmek, boşalmak, fışkırmak, bitirmek, bozmak, kaldırmak, indirmek, avuçlamak, parmaklamak, ellemek, okşamak, oturtmak, tokatlamak, ittirmek, üstüne çıkmak, altına girmek, arkasına geçmek, sahip olmak
arka, bal, baş, uç, baldız, bakir, bakire, çadır, dantel, delik, ebe, frikik, dönme, göğüs, ilişki, kalem, çilek, elma, karpuz, kavun, patlıcan, portakal, şeftali, oral, anal, kase, kiraz, dudak, sütun, posta, otuz bir, altmış dokuz, erkek erkeğe, kadın kadına, fantazi, ikiz yatak, döşek, sandiviç, üçlü, ters, olgun, oğlan, tombala, tazyik, tahrik, taciz, tecavüz, kızlık, erkeklik.

Pazartesi, Mayıs 16, 2011

ne dedin, ne dedin? #3

tarih: 25 aralık 2002
yer: moskova rusya,
oyuncular: recep tayyip, zülfikar

özet: zülfikar recep tayyip'e "kürt sorununu çözmezseniz iktidara geldiğiniz gibi gidersiniz" der. recep tayyip zülfikar'a şu şekilde cevap verir:
"sorun var diye inanırsan sorun olur."

tam metin:


Boran: Kürt sorununu halletmeniz lazım

Erdoğan: Ben şimdi Siirt'ten evliyim

Boran: Doğrudur. Kürtler tarihin en eski halklarından biridir. 

Erdoğan: Ben biliyorum o meseleleri. Ben Siirt'ten evliyim, evlenebilmişim, demek oluyor.

Boran:Doğrudur. Ben de evli değilim, ama ben de evlenmek istiyorum (gülüşmeler). Kürtlerin 10 bin yıllık tarihi var.

Erdoğan: Ne kadar var?

Boran: Yani 10 bin yıllık bildiğimiz tarih. Türklerle bin yıl beraber yaşamışız.

Erdoğan: Sen o 10 bin yılı nasıl öğrendin.

Boran: Tabi araştırınca... Türklerle bin yıllık beraber yaşamı var. Bu sorunun çözülmesini istiyoruz, bu acıların yaşanmamasını istiyoruz.

Erdoğan: Sorun var diye inanmayacaksın, sorun yok diye inanacaksın. Sorun var diye inanırsan sorun olur. Sorun yok dersen sorun ortadan kalkar. Biz diyoruz ki, bizim için böyle bir sorun yok. 

Boran: Siz Türkiye'de tek başına iktidara geldiniz ama, iktidardan da gidersiniz. Yani siz böyle bakmayın, ben çalışan bir insanım ama siyasete bakınca... Ecevit de, diğerleri de işbaşına geldiler ama böyle de gittiler. Siz de sorunları görmemezlikten gelirseniz...

Erdoğan: Ben böyle bir sorunu var kabul etmiyorum. Yok böyle bir sorun diyorum. Bak, ben Siirt'ten evliyim, huzurluyum diyorum, bitti. Böyle yaklaş olaya. Böyle yaklaştığın sürece problem kalmaz.

Boran: Bunu pratikte biliyorum da sayın başkan... Türk arkadaşlar var, biz kardeşçe beraber yaşıyoruz, çalışıyoruz gerçekten...

Erdoğan: Türkiyeliyiz hepimiz diyeceğiz.

Boran: Elbette Türkiye için canımızı da veririz.

Erdoğan: Ha, o kadar. Ama ben diyeceksin Kürdüm, Türk de ben Türküm diyecek.

Boran: Nasıl olsa farketmiyor.

Erdoğan: Ama biz kardeşiz diyeceksiniz. (Boran'a sarılarak) ben seni Allah için seviyorum. 

ne dedin, ne dedin? #2

tarih: 16 mayıs 2011
yer: izmir
oyuncu: binali yıldırım
konu: internet yasakları

beyanat: Tamamen iletişim kazasıdır. Yasak falan yok. YGS'deki kaza gibi o. İnternet kontrol edilmesi hemen hemen imkansız bir alan. Yasal tedbirlerle kontrol etmek mümkün değil. Ancak kapalı ülke olmanız gerekir kontrol için. Türkiye'de böyle bir şey mümkün değil. Her gün 35 milyon insan internette birbirleriyle temas halinde. Böyle bir mecrayı izlemeniz fiziken mümkün değil. Teknik altyapısının kurulması mümkün değil. Böyle bir şey için yüz binden fazla insan üç vardiya çalışmalı. Hepimizin ailesi, çocukları var. Çocuklarımızın önüne istem dışı siteler geliyor. Bu yüzden de internet kullanımı gelişmiyor, sabit hatlarda düşüş var. Aileler, çocuklarını korumak için interneti kapattırıyor. İnternetle ilgili isteyen ailelere filtre programı verilebilir. Sayfa açıldığında 'filtre istiyor musunuz' sorusu karşısında, 'evet istiyorum' ya da 'hayır, istemiyorum' seçeneklerini seçebilirsiniz. Getirilen bu, iradeye dayalı bir hizmet, aile ve çocukların korunması devletin görevi.

ne dedin, ne dedin?

seçimlere 1 ay'dan az kaldığı şu günlerde geçmiş yıllarda kim, kime, ne demiş gelin hep beraber hatırlayalım, yöneticilerimizi ve adaylarımızı tanıyalım.
tarih: 23 nisan 2010
oyuncular: recep tayyip, elgin
özet: recep tayyip, 23 nisan sebebiyle koltuğunu devrettiği elgin'in 'artık konuşmama başlayabilir miyim?' sorusuna 'yetki sende, ister asarsın, ister kesersin, herşey serbest' şeklinde cevap verir.

http://video.milliyet.com.tr/video-izle/Ister-asar,-ister-kesersin----6WlAuBbViyN8.html