Cuma, Şubat 26, 2010

iki yeni blog

itü'deki mimarlık üzerine paradigmalar ve kadir has'taki art workshop dersinin bloglarını sağ taraftaki blog listesine ekledim. ilgilenenlere.

Cuma, Şubat 19, 2010

dahsin

bu muhteşem videoyu yorumlarımla kirletmek istemiyorum. tam bir başyapıt.

Perşembe, Şubat 18, 2010

diş macunu

neresinden sıkarsan sık elinde kalıyor. açıklamada macunu ortasından sıkanlara sinir olanlar için tasarlandığı iddia ediliyor ancak tübün ortası yine tübün ortası değil mi burada da? çift taraflı sinir olmak mümkün. buna ek olarak fazladan bir kapak maliyeti getirmesine rağmen tüpte kalan macun sorunsalına bir çözüm getirmiyormuş gibi geldi bana. bu arkadaşa eminönü'nde 50 kuruşa satılan lastikli kıskaçlardan almasını tavsiye ediyorum. mükkemmel bir tasarım, bir damla macun kalmıyor tüpte, neresinden sıkarsan sık.

hermiyavn

böyle olacağı belliydi. allah sahibine bağışlasın.

Perşembe, Şubat 11, 2010

yemek yemek

yemek atlası. şu anda sadece amerika için. fast food restoranlardan tam servis restoranlara, sosyoekonomik dağılımlardan, doğrudan satış yapan çiftliklere kadar her şeye bakabilmek mümkün. ülke ve eyalet bazında da inceleme yapılabiliyor. takdir edilesi bir çalışma.

wc

nefasetli bir çalışma olmuş. kaynak gösteremiyorum, gösterebilen varsa beri gelsin. 

Salı, Şubat 09, 2010

mendili eline

talihsiz bir seçim olmuş

kenan temiz:

vakti zamanıyla, 80'lerin başında arabesk müziğin ve kültürünün en parlak döneminde piyasaya çıkan güzide bi sanatçımızdır. ne kadr tutmuş, kaç albüm yapmış bilene rastlamadım. ama benim bildiğim bi albümü var "mahkemeye versem seni asarlar":
kapağında bol pudralı suratıyla mevcut bıyık ve kirli sakalın görüntüsüne adı üstünde "temiz" bi görüntü katmak için olsa gerek; elinde bir dar ağacı halkası ve tehditkar bir bakışla sevdiceğine ya da kızdığı her kimse "bunu görüyon mu sen" bakışı atan bi fotoğrafı vardır. görülmeye değer. yine iç kapağında gazete kağıdı üstüne kurulmuş çilingir sofrasında elinde tesbihli bi pozu daha vardır..
parçalarının isimleri ise ayrı bi efsanedir;

- mahkemeye versem seni asarlar
- arkadaşlarla güzel bi masa seçtik meyhaneden
- yar beni vs.

bu bağlamda orçun kunek konseptinin atası olduğunu iddia edebiliriz-umarsızca ve hunharca..

Pazar, Şubat 07, 2010

adalarda tahin var


adalar sorunu from avsar gurpinar on Vimeo.
dr. fulya memişoğlu ile türk-yunan ilişkileri ve aidiyetler üzerine bir tartışma.

tonton

dün geceki rüyamın sonunda turgut özal bir trt stüdyosunda, dev (yaklaşık 5-6 metre) bir langırt masasının başında liberal ekonomi ile ilgili bir konuşma yapıyordu. konuşması akıcı ve etkileyiciydi. işte adam buradan kazandı diye düşündüm. tam o sırada yan tarafta bir manga ingiliz askeri resmi geçit yapıyordu. hayra yorayım dedim ama nasıl olacak bilemedim.

hangisini daha çok seviyorum bilemiyorum

Cumartesi, Şubat 06, 2010

ister sık ister bandır, ben böyleyim

heinz firmaası 42 senedir ilk defa, kullan at ketçap paketlerinde bir değişim yapmış. iyi de yapmış sanki. içinde normal paketten 3 kat daha fazla ketçap olan bu yeni ambalajı ister üstten açıp sıkıyoruz istersek de alttan açıp bandırmaç yapıyoruz. oh la la.

videolu mideolu incelemeler için larryfire'a bağlanıyoruz.kaynak: larryfire.wordpress.com

kurmalı oyuncak


wind it up now from avsar gurpinar on Vimeo.
dance, non-stop.

geçen çarşamba kiki'deki dj'lik gecesi için feyza ile yaptığımız video. bu arada evde ne kadar çok kurmalı oyuncak varmış onu fark ettim. görüntü ile müzik de çok rahat bir şekilde örtüştü hiç uğraşmadan, mutlu oldum.

Pazartesi, Şubat 01, 2010

utanmaz arlanmaz

insanın bazı şeyleri utanmadan söyleyebilmesi lazım. mesela herbie hancock'u kadın sanmak. napayım yani? nereden bileyim ben herbie'nin herbert'ın kısaltması olduğunu?
bu arada benden başka sananlar vardıysa onlar da yaşadı, oh, bedavadan aydınlanma. utanmak yok, bişe yok. iyisiniz yine.


erkek