Cumartesi, Aralık 04, 2010

dinleyelim öğrenelim: geçen sene

2010 albümleri yerine son 1 sene içerisinde çıkmış albüller desek daha doğru olacak sanırım. 2009 çıkışlılar var arada zira.MGMT - Congratulations
Kimse bana MGMT demesin.
1 / 10
OneRepublic - Waking Up
Formül belli, hadi indie yapalım. Küçümsemek için söylemiyorum ama bugün 3-5 kişi el ele gönül gönüle versek bunun gibi 10 albüm yaparız abi. Şimdi düşündüm de küçümsemek için söylüyorum lan. Hodri meydan.
2 / 10Kings of Leon - Come Around Sundown
Hiçbir ilginç yanını göremedim (duyamadım). Aşırı tekdüze bir albüm. Genesis 20 sene önce bundan iyiydi. Favori şarkım yok. 
3 / 10


Local Natives - Gorilla Manor
Dertlere vur bir zımba, tumba da tumba tumba. Indie band'in bini bir para. Annual'ın yandan yemişi gibi. Çıkış albümleri olduğu için fazla yüklenmiyoruz gençlere. World News, Camera Talk fena değil.
5 / 10


Yeasayer - Odd Blood
Seveni çok ama bana gelmiyor bir türlü. Sevemedim Karagöz'üm. İlk şarkıdan (The Children) sonra tutunamadım albüme. Ha Rome'da bir geri gelir gibi oldu, ama sonra yine ı ıh.
5 / 10

Editors - In This Light and On This Evening
Editors ile ilgili karmaşık hisler içerisindeyim. Farklı bir şeyler yaptıklarını hisseder gibiyim ama sanki bunu daha ileri taşıyamıyor ya da geliştiremiyorlar. Sonuçta bir heyecanla edinip dinlemeye başladım albümü. İlk şarkıda da oh bebek dedim, ama sonrası hüsran oldu. Bu tür müzikte She Wants Revenge'i daha başarılı buluyorum açıkçası, hoş onlar da iki albümden sonra sıkmaya başladı. Bir tek bana mı fazla eklektik geliyor bilmiyorum. Albümden üç tane başarılı şarkı söyle deseniz anca söylerim: In This Light and On This Evening, Eat Raw Meat = Blood Drool ve For The Money.
6 / 10Foals - Total Life Forever
Farkını baştan hissettiriyor. Çok enerjik bir ilk yarıdan sonra kararmaya, daralmaya başlıyor. Şahsen ilk yarısını daha çok sevdim. Daha baya yeni, gelecek vadediyor. Favori şarkılarım Blue Blood, Miami, Total Life Forever. 
7 / 10

Deftones - Diamond Eyes
Dinlemeyeli çok değişmiş Deftones -kaç sene oldu kimbilir-, ama hala bomba gibiler bence. Yine sonlara doğru bir düşüş var albümde. Diamond Eyes, Royal, You've Seen The Butcher, Prince gayet gözel. 
7 / 10

The Black Keys - Brothers
İlk defa dinledim. Modern blues gibin, White Stripes gibin bişey. Kötü bir albüm değil ama öyle insanı içine alı alı da vermiyor açıkçası. Diye düşünüyor insan başta, ama alışılanın tersine sonradan toparlıyor Brothers. Everlasting Light gözel, Too Afraid to Love You da hoş bir balad olmuş, nostalcik. Ten Cent Pistol ve Sinister Kid de iyi.
8 / 10

to be konfiçyus.

Hiç yorum yok: