Çarşamba, Ekim 26, 2005

firefox'un nimetleri

diğer browser'larda var mı bilemiyorum ama firefox'ta bir sayfanın bir yerindeki link'e tıklayıp, sonra geri döndüğünüzde sizi ilk sayfanın tam da bıraktığınız -link'e tıkladığınız yerine götürüp bırakıyor. yani diyelim ki çok uzun bir sayfa, iki saat bir daha oraya scroll etmek için uğraşmıyorsunuz. harika değil mi?

4 yorum:

anyone dedi ki...

Iexplorer'da da bu özellik var. Fakat yanılmıyorsam tarayıcı değil, platform özelliği bu. Java'da bu özellik yok diye hatırlıyorum.

Gurkan dedi ki...

maxthon'un mu ie'nin mi bilmiyorum. ama benimki de kendiliğinden bıraktığım yere kaydırıyor sayfayı.

Frrmack dedi ki...

Chrome, bebeem, Chrome. Seni bu konuda daha once ettigim laflara davet edoorum:


Since 3.0 (and more so since 3.5) Firefox stopped having the most important feature of all. The feature that OS X, Google search, iPhone, Python, and other amazing software have: "It just works."

Today, Firefox is a slow mammoth with an update addiction that crashes all the time. It's sad, really, because I loved it when it was a baby mammoth. It was fast, agile and beautiful. But now it doesn't fit in the room and craps everywhere. Google Chrome, on the other hand, is a sexy little kitten. It reminds me of when Firefox was young and dashing.

Seriously, just use it for a week. You'll be amazed by how much faster and more robust Google Chrome is.

I, for one, welcome our new Google overlords.


http://www.google.com/googlebooks/chrome/

avsar dedi ki...

dangıldor zaten 2005'te yazmışım ben bunu. o günden bugüne çok sular aktı browser köprüsünün altından. mac'te chrome kullanıyorum ben ama onun da sorunları var hala. yanına bir safari gerekebiliyor bazı durumlar için.