Salı, Haziran 26, 2007

nasıl da zeki bir insansın?

zaman zaman tickle'da abidik gubidik testler yaparak kendime ne kadar da muhteşem bir insan olduğumu kanıtlıyorum. sonra da buradan herkes görsün diye ilan ediyorum.
peki bugün hangi testi yaptım? 'multiple intelligence test'
peki sonuç ne çıktı? aha da bu:

Avsar, you're smartest when it comes to social intelligence - Yani diyor ki Avşar, sosyal entelijansa geldi mi senden enteli yok.You've got people smarts! Social intelligence refers to the ability to read other people and react appropriately. As a result, you probably have a pretty keen sense of others' motivations most of the time. It's likely that you can also spot the difference between what people say and what they really mean.

Yani diyor ki, insan sarrafısın sen. insanların ciğerini biliyosun. testte sana sorduğumuz 'resimdeki insan ne hissediyor' sorularının hepsine doğru cevap verdin. insanları bir tanıyorsun bir anlıyorsun ki sorma. sormuyorsun zaten. altmetnini okuyorsun cümlelerin. aslansın kaplansın.

This understanding of behavior and human nature can help you go far. After all, it's been said that it's not what you know, but who you know that counts. And you have a way with people. Your social intelligence may manifest as having the gift for gab, being a top-notch networker, or an excellent listener and friend. However you put this intelligence to work, you're sure to be admired for an abundance of social know-how.

sen bu özelliklerle var ya, yürür gidersin. şeytan tüyü var bi de sende. bu sosyal entelijansla sırtın yere gelmez senin. artık bırak en güzel hediyeleri almayı, milletin dertlerini dinlemeyi de bunu paraya çevir koçum.

daha çok şey diyor, tickle'dan bedava rapor kazandığım için ama bu kadar yeter.

Hiç yorum yok: